YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKELER

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKELER

           Yağlı ciltlerin makyajlarının akmaması için özel günlerinde dışarı çıkmadan, makyaj öncesi ciltlerini, bir haşlanmış patatesi ezerek bir kaşık elma sirkesi ve 3-4 damla limon suyu karışımını yüzlerine sürüp 10 dakika sonra yıkamaları yeterlidir.

1)BEZELYE MASKESİ:

 Bir çorba kaşığı pişmiş bezelyeyi bir çorba kaşığı sütle karıştırarak yüzünüze sürünüz.15-20 dakika bekleyip önce sıcak sonra soğuk suyla yıkayınız.
               
2)KİL MASKESİ:
3 çorba kaşığı kilin üzerine 3 çorba kaşığı sıcak su, 3 damla zeytinyağı koyarak karıştırınız. Yüzünüze sürünüz.10-15 dakika kadar bekleyiniz. Ilık limonlu suyla yüzünüzü temizleyin. Bol suyla yüzünüzü durulayın.
                Sivilceli ve siyah noktalı ciltlere iyi gelen bu karışım, 10 günden daha sık sürelerde kullanılmamalıdır.

            3)YUMURTA MASKESİ:

A-Birinci Maske:

Yumurta akı
½ tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı Süt tozu

Malzemeler karıştırılıp 15 dakika yüzde bekletilir, ılık su ile yıkanır.B-İkinci Maske:

Yumurtanın sadece akını yüzünüze sürüp 10-15 dakika bekletiniz. Kuruyan yumurta akını limon suyuna batırılmış pamuk ile temizleyiniz. Yüzünüzü önce ılık suyla, sonra soğuk suyla temizleyiniz.

Not: Bu maske GENİŞ GÖZENEKLİ ciltler için yararlıdır. Cildin yağ salgısını azaltır.


            4) ÇİLEK MASKESİ:
  Olgun 1 avuç çilek iyice ezilip yüze sürülür. 15 dakika kadar bekletildikten sonra ılık su ile yüz yıkanır.

            5)DOMATES MASKESİ:
 Olgun 2 domates rendelenir, yarım limon suyu sıkılır. Elde edilen karışım yüze sürülür. 15dakika kadar bekletilip ılık su ile yıkanır.Not: Özellikle temizleyici, besleyici ve yağ oranını ayarlayıcıdır.

6)ELMA MASKESİ: 
İki rendelenmiş tatlı elma 1 fincan süt ile birlikte pişirilir, ocaktan alınır. Ilındığında 1 tatlı kaşığı bal konur, göz çevresi hariç yüze sürülür. 20 dakika bekletilir, su ile yıkanır.www.rabiateyze.com


TÜM MASKELER İÇİN PÜF NOKTASI:
            Satın aldığınız maskeler bazı kişilerde kızarma ve kaşıntıya neden olabilir. Bu takdirde maskenizi yıkadıktan sonra 1 kaşık yoğurda, 1 çay kaşığı çiçek balı ve 2 damla ayçiçeği yağı karıştırınız. Yüzünüze sürünüz, rahatladığınızı göreceksiniz.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...